Céline Dion životopis

17. july 2009 at 13:05 | Ada
Céline Dion je mamčina oblíbená zpěvačka :)
Céline Dion se narodila v Charlemagne, malém městečku, které je vzdálené asi 30 mil východně od Montrealu v Kanadě. Je nejmladší ze 14 dětí z velmi hudebně nadané rodiny. Vyrůstala neustále obklopená hudbou. Její matka hrála na housle a její otec na harmoniku. Oba její rodiče vlastnili ve městě bar a restauraci, kde o víkendech část rodiny vystupovala a bavila tak místní obyvatelstvo.

Již od pěti let Celine zpívala dohromady se svými bratry a tak rychle a celkem brzo získala schopnost ukázat, co skrývá její talent. Ve dvanácti letech dohromady s její matkou složila francouzskou píseň,Ce N'etait Qu'un Reve, která navždy změnila běh jejího života. Demonahrávka putovala do rukou budoucího manžela Reného Angelila. V lednu roku 1981 byl René tak zaujat hlasem mladičké Celine, že on se stal tím, kdo přebral veškerou kontrolu nad její kariérou a zajišťováním prostředků pro její první francouzsky zpívané album " Incognito ". Dokonce nechal hypotékou zastavit svůj dům, aby mohl podpořit nahrávku tohoto alba.

V roce 1988 René zařídil aby se Céline dostala do Eurovize v Dublinu.

Céline s písničkou Ne Partez Pas Sans Moi vyhrála Eurovizi a tím se jí otevřely nové možnosti.David Foster se jí konečně ozval a začal ji produkovat album.

V roce 1997 se po několika letech skrývaného vztahu k Céline René rozhodne že se se Céline vezmou a to v Las Vegas.Céline v tu dobu dostává nabídku od Jamese Hornera aby nazpívala titulní píseň k novému filmu Jamese Camerona TITANIC My Heart Will Go On.

Držitelka Diamon Award, Celine Dion vydala v roce 2004 album Miracle, na kterém se podílela i fotografka Anne Geddes, známá po celém světě díky fotografiím malých dětí, fotila také syna Celine Dion Rene Charlese. Album je doplněno překrásným bookletem plným fotografií z dílny Anne Geddes.
V roce 2007 ukončila šňuru koncertů v Las Vegas pod Názvem A New Day.Vydala nové album TAKING CHANCES.Rok na to začala Celosvětové Turné TAKING CHANCES WORLD TOUR Procestovala celý svět Turné pokračuje i v roce 2009 a při té příležitosti Céline vystoupila 26.6 08 v Praze v O2 Aréně.


ZDROJ:KLIK


 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement