Taylor Swift životopis

17. september 2009 at 18:36 | Ada
Taylor Swift se narodila 13. prosince roku 1989 ve městě Reading ve státě Pennsylvania. Má světlé blond vlasy a modré oči. Její přezdívka je TayTay.
Její otec Scott pracuje jako burzovní makléř a matka Andrea, která je v domacnosti. Taylor má mladšího bratra Austina.
Taylor vyhrála, v deseti letech, národní soutěž v poezii s tří stránkovou básní, která se jmenuje "Monster in my closet", což by se dalo přeložit něco jako ve smyslu "Příšera v mém pokoji".
Potom začala vystupovat na různých akcích v jejím rodném městě, zpívala v karaoke soutěžích, festivalech a také začala psát svoje první písně. Na její zpěv měla vliv její babička a známá zpěvačka LeAnn Rimes (film Divoké Kočky). Její babička byla profesionální operní zpěvačka, ale Tay se i přesto vydala ke stylu country.
V jedenácti letech Taylor udělala svůj první výlet do Nashvillu na nahrávání demo nahrávek jejího zpívaní s karaoke písničkama. Poté se Tay vrátila do Pennsylvanie, kde byla oslovena zda-li by zazpívala tenisovém turnaji U.S. Open, kde by ztvárnila národní hymnu.
Taylorin první singl s názvem "Tim McGraw" vyšel v rádiích v létě roku 2006 a 24. října téhož roku vyšlo její stejnojmenné album. Tay napsala všechny svoje písničky na albu, které se umístilo na 19. místě americké hitparády Billboard Album Charts a během prvního týdne se prodal na 39 000 kopíí. Později se toto album umístilo v americké hitparádě Top Country Albums Charts na prvním místě a poté na pátem místě Billboard Album Charts.
V Listopadu 2008 už prodala přes tři miliony kopií a přes internet bylo jejího singlu staženo přes 7,5 milonů.
Taylorino nové album s názvem "FEARLESS" vyšlo 11. listopadu. V únoru roku 2009 se toto album drží v americké hitparádě Billboard Album Charts na prvním místě v prodejnosti. Její song "Love Story" vyhrává v hitparádách po celém světě.


Zdrojík:Tu

 

1 person judged this article.

Poll

Potrvď že jsi tu byl/byla

Klik 100% (4293)

Comments

1 domak domak | Web | 18. september 2009 at 20:12 | React

je to gajn zpevacka

2 domak domak | Web | 18. september 2009 at 20:13 | React

fajn

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement